vsetko o com Slovensko moze byt
blog.galeriaslovakia.eu/Regiony
Počet zobrazení: 1650 | Pútavosť: 4.79

Sucháň a trúbiaci kameň

Jednou z nich je aj trúbiaci kameň. Trúbiaci kameň – jedinečný výtvor prírody, prikláňam sa k názoru nevysvetliteľnej sily prírody, ale aj história tohto miesta dokáže zmiasť a uveriť, že unikátny nástroj je vytvorený ľudskou rukou. Dnes sa to už asi so stopercentnou istotou nedozvieme, ale dva otvory trúbiaceho kameňa v jeho „tele“ dokážu vylúdiť tak silný a prenikavý tón, že sa rozlieha vo všetkých okolitých dolinách. Chcete si zatrúbiť na kameni? Navštívte obec Sucháň a dozviete sa, že legenda hovorí: Otvory do kameňa vytesali Turci, ktorí sa takto zvolávali z rabovačiek na okolí.”

Aby výlet do tejto oblasti Slovenska bol zaujímavejší, je dobré vedieť, že v Sucháni nájdete ďalšie geologické pozoruhodnosti – jaskyne Suchárska trhlina, či Trpasličia jaskyňa a skalný previs Pod Kútom.

A nemenej zaujímavá je aj samotná dedinka Sucháň s Domom ľudového bývania. Murovaný dom z kameňa, pokrytý slamenou strechou, bol postavený okolo r. 1860. je pamiatkou na spôsob života a bývania v minulosti. Interiér domčeka je taký autentický, že máte pocit, akoby sa v ňom dodnes žilo a bývalo a len na chvíľočku domáci odbehli od piecky...

No a všetkými týmito zaujímavosťami vás prevedie náučný chodník, vedúci až k Trúbiacemu kameňu, ktorý vznikol v rámci projektov Jantárovej cesty.


návrat späť...?

Počet príspevkov: 0 Pridaj príspevok

Ak chcete pridať príspevok do tejto diskusie, musíte sa prihlásiť.
O autorovi
VOYAGE magazin

VOYAGE magazin
Rubriky
Kalendár
<< Máj 2022 >>
Po Ut Str St Pi So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Hľadaj v blogoch
 
    
Napíšte odkaz
Napíšte odkaz blogerovi

Váše meno/prezývka

Váš e-mail

Predmet

Text odkazu

Kontrolný reťazec*:

Prihlásenie
meno
heslo
Akcie