Aktivity v Nitrianskom kraji z pohľadu Nitrianskej komunitnej nadácie
blog.galeriaslovakia.eu/Nitra
Počet zobrazení: 2021 | Pútavosť: 5.35

Bezdomovci čistia mesto

Mali tak možnosť byť prospešní nielen sebe, ale svojím konaním pomôcť aj mestu, v ktorom žijú. Diecézna charita Nitra sa rozhodla osloviť Nitriansku komunitnú nadáciu, ktorá ich žiadosť o grant podporila v 2. Otvorenom grantovom kole roka 2008 aj vďaka mestu Nitra.

 „Vďaka nadácii mali bezdomovci šancu získať odmenu za pomoc pri čistení mesta v podobe 30Sk na hodinu, za ktoré si mohli nakúpiť hygienické potreby či jedlo. Zarobené peniaze sme im prerátali a zamenili za potrebné veci priamo v Dome charity sv. Rafaela,“ dodala Labošová., čím zamietla akúkoľvek možnosť využitia zarobených peňazí bezdomovcov na alkohol alebo cigarety. Dom sv. Rafaela je novovzniknuté zariadenie Diecéznej charity Nitra, ktoré nadväzuje na činnosť Denného azylového centra.

Čistili sa priestory pod hradom, Borinka na Klokočine aj Kalvária. „Bol som milo prekvapený, ako to celé prebiehalo. Veľa z dobrovoľníkov to robilo najmä kvôli materiálnej odmene, ktorá bola pre nich potrebná, ale svojím prístupom urobili na mňa veľký dojem,“ ozrejmil nám situáciu Dávid Jokay, zodpovedný vedúci prác. Dávid ďalej dodal, že najhorším a najviac znečistením úsekom bol Palánok pod Nitrianskym hradom: „Strmý kopec a množstvo stromov nám zabraňovalo dostať sa tam, kam sme potrebovali, avšak myslím si, že aj napriek týmto ťažkostiam sme to zvládli.

Spolu s bezdomovcami ruku k dielu priložili aj dve dobrovoľníčky 20 – ročná Kathleen Quigley z Írska a 27 – ročná Marina Garcia Sanchez zo Španielska. Obe dievčatá sú súčasťou komunitnárneho programu EÚ - Európska dobrovoľnícka služba. Na Slovensko prišli so zámerom pomáhať a zveľaďovať jeden z programov Nitrianskej komunitnej nadácie, konkrétne program – Mladí nitrianski filantropi.


návrat späť...?

Počet príspevkov: 0 Pridaj príspevok

Ak chcete pridať príspevok do tejto diskusie, musíte sa prihlásiť.
O autorovi
petra166

\"Vycarit usmev na tvarach inych je poslanim kazdeho z nas\"
Rubriky
Kalendár
<< December 2019 >>
Po Ut Str St Pi So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Hľadaj v blogoch
 
    
Napíšte odkaz
Napíšte odkaz blogerovi

Váše meno/prezývka

Váš e-mail

Predmet

Text odkazu

Kontrolný reťazec*:

Prihlásenie
meno
heslo
Akcie